Sizlerden gelen mesajları burada yayınlıyorum. Mesajlarını esirgemeyen dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız.

Özlem E. , Avukat

Rana Hocamla çalışmayı kelimelere dökmek benim için biraz zor…
Yaşadığım, geçirdiğim o kadar evre var ki. Hangi birini anlatsam, nereden başlasam bilemedim.

Rana Hoca ile hayatımı değiştiren ve halen değiştirmeye devam eden tesadüfler silsilesinin sonucunda yaptığımız bir yoga deneme dersi vasıtası ile 5 sene önce tanıştım.

Tanıştığımız sırada ne kendime ne de başkalarına güvenmiyordum ve kendime ördüğüm duvarlarımın içerisinde yaklaşık 30 sene geçirmiştim. İlk derse gittiğimde beni tanımak için biraz konuştuk annemin kanser hastalığı, en son sevgilimle yaşadıklarım, ayrılışımız, aldatılmam, HPV virüsü kapmam, iş yerinde yaşadığım problemler, olağanüstü yoğun çalışmam şikâyetlerim, öfkelerim gibi derinden sarsıcı birçok olay üst üste gelmişti. Bunları Rana Hocama anlattım. Bir yerden açılmak istiyordum duvarları yıkmak istiyordum, bir taraftan da cesaretim yoktu korkuyordum. Bu duygular içindeyken bunların bir kısmını yukarıda yazdığım kadar ayrıntıya girmeden anlattığımda tebessüm etti. Bir an çok bozuldum. “Komik bir şey mi anlatıyordum acaba? Gülünecek ne vardı?” diye, zihnim devreye girdi ve koruma kalkanlarım kalktı. Tek kaşım havada tam bir şey söylemeye hazırlanırken “Neden güldüğümü ders sonrasında söyleyeceğim.” dedi. Biraz yatışmıştım ama “Dersi yapar giderim en kötü, nolcak yaa, zaten beni anlayamaz…” diye düşündüm. Dersten sonra bana hiçbir şeyin tesadüf olamayacağına ilişkin bir hikâye anlattı. Yollarımızın niye kesiştiğini anlayınca çok şaşırmıştım ve bizim maceramız bu şekilde başladı.

Öfke, hırs, gözyaşı, depresyon ile başlamakla birlikte, süreç devam ettikçe yarattığım sözde kalemin aralıklarını bulması ve bu kapıların aralanması ile zamanla şekil değiştirmeye başladım. Yoga’nın yanına koyduğumuz Meditasyon, Reiki, EFT, Theta Healing gibi benimde farkına varmadığım ve adını bilmediğim bir çok kadim uygulama ile kendimi, kalbimi bulma yolumu şefkatle aydınlatmaya başladı. Benim ne olduğumu, daha doğrusu olabileceğimi, kendime ve zihnime rağmen, bana hatırlattı.

Elbette bu harika yol halen devam etmekle birlikte, yaşadıklarım ve duygularım zamanla değişmeye dönüşmeye başladı. Düşüncelerim, duygularım, davranışlarım fiziksel bedenime yansımaları hem enerji bedenimde hem de fiziksel bedenimde zamanla tedavi oldu, geçmez dedikleri HPV ortadan kalktı.
Zamanla ruhumun derinliklerine inmeye başladıkça yoga ve meditasyonun yanına Reiki I ve Temel EFT  eğitimleri geldi.

Sürecimi onun tuttuğu ışık ile kendi kendime yol almam için de destekledi. Sadece yogayı öğrenip gevşemek isteyen biri olarak girdiğim kapıdan, 5 yıl sonra geriye baktığımda çok farklı, bambaşka biri olarak yoluma devam ediyorsam ve yılmadan da devam edeceksem “tesadüfler” ile hayatıma giren, beni bu harika öz keşif ile tanıştıran Rana Hocam sayesindedir. Rana Hocam zamanla arkadaşım, sırdaşım, dostum oldu ama halen daha “ Rana Hocam” olarak tüm şefkati ile elinde feneriyle yolumu gözlemlediğini, aldığım uygulama ve eğitimlerde ruhuma yol gösterenim, fısıldayanım olduğunu öz keşif sürecimin temel taşı olduğunu biliyorum.

“Seni seviyorum” gibi bir cümlenin dudaklarımdan dökülemediği eski “Ben” e de senin sayende selam olsun…
Seni çok seviyorum Rana Hocam…

Her şey için çok teşekkürler, maceralarımız devam edecek.

Namaste

Güneş Saç , Mihmandar

Bu yazıyı yazmadan önce yaşadığım şeyi ve hislerimi sindirmek için bir süre beklemem gerekti.
Her zaman açık fikirli bir insan oldum. Ne körü körüne spiritüel olana tutundum ne de bilim yobazı oldum. Benim gibi var olmayla kafayı bozmuş olanlar anlayacaklardır. Bitmek bilmez bir arayışın içinde olmak zaman zaman tüketici olabiliyor ve bazen kaybolmuş hissediyor insan.
Ben tam da uzun yıllardır süren bu arayışta kaybolmuşlukla yüzleşirken kadersel olduğunu düşündüğüm bir şekilde Rana Hocamla buluştum. O kadar “tamam” olduğunu hissettim ki hala etkisindeyim. Çok zor olduğunu düşündüğüm şeyi başarmış; spiritüel olanı analitik zekasıyla, akademik alışkanlıklarıyla,çapraz okumalarla, çok yönlü yaklaşımıyla o kadar güzel ve sağlam bir zemine oturtmuş ki hayran olmamak mümkün değil. Entelektüel olarak aşmış olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bilmek, öğretebilecek olduğumuz anlamına gelmiyor. Rana Hocam, “öğretmen” olmanın hakkını sonuna kadar veriyor. Ben onun da bir yolculukta olduğunu ve bu yolculuğun bir sonu olmadığını bilsem de ona “üstat” demeyi uygun buluyorum. Çok saygı duyuyorum.
Yolculuğumda bana eşlik edecek daha doğru bir kişi olamazdı.
Aldığım eğitim için geçirdiğimiz 1 tam gün çok kıymetliydi. Yaşattığınız samimiyet ve kabul duygusu için minnettarım.
Ben artık Reiki ile kavuştum. Bu kelimeyi kullanıyorum çünkü hissettiğim şey uzun zamanlardan sonra kavuşma, tamamlanma hissiydi. Minnettarım 🙏
Hocamla çok uzun bir yola çıkıyorum, bana eşlik etmeyi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim 🌺

Büşra Çelik, Anaokulu Kurucusu

Rana ile tanışmam tam da migren ağrılarımın en üst seviyede olduğu dönemde oldu. Anaokulum için çocuk yogası öğretmeni ararken Rana ile tanıştık. Bir gün migren atağımı gördü. EFT tedavi yönteminden bahsetti bana. Hiç araştırmadan güvendim ve kendimi ona teslim ettim. Hayatımda böyle deneyim yaşayamadım. 2 yıldır migren atağı geçirmedim. Ayrıca Rana ile her bir araya geldiğimizde düşünce şekli, yaşayış tarzıyla hayata bakış açımı değiştirdi. Artık hayatın tadını çıkarıyorum.

Bora Karaaslan, Emekli Deniz İstihkâm Kurmay Kıdemli Albayı

Sevgili Rana Hocam, her türlü canlı ve cansız varlığa karşı içinde duyduğu sonsuz şefkat duygusunu eğitimlerinde, mühendis olmanın kendisine kazandırdığı;

  • Zamanı verimli kullanma,
  • Dersi öğrencinin en iyi alabileceği şekilde verebilme,
  • Tatlı bir disiplin
  • Sorulan sorulara yetkin cevaplar verme

Yeteneği ile harmanlayıp, öğrencilerine pırıl pırıl enerjisiyle derslerini vermektedir.
Ders bittiğinde iyi ki buradaymışım, doğru yerdeyim diyeceksiniz. İyi ki varsınız hocam.

Suzan Karataş, Öğretmen, İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı (İZEV)

Çalıştığım Engelliler Vakfı’na gönüllü olarak çalışacak yoga Hocası arıyorduk. Tam da vazgeçmek üzereyken Rana Hoca çıktı karşımıza. İyi ki de Rana hoca çıktı.2 sene boyunca uzak bir mesafeden yağmur çamur demeden her hafta vakfımıza gelerek engelli gençlerimizle yoga çalıştı. Bize nefes oldu. Emeğini ve zamanını bize ayırdı.

Rana hoca sabrıyla, enerjisiyle, pozitifliğiyle ve dostluğuyla gençlerimize ve bana bir yol açtı. Destek oldu, Sevgimizi kazandı. Bunun için ne kadar teşekkür etsek azdır. Biliyorum ki daha birçok kişiye dokunacak. Yolun açık olsun sevgili Rana hoca… Seni seviyoruz, Sevgiyle kal…

Öznur Yazıcıoğlu, Kurumsal İletişim Uzmanı

Rana Hocam ile tanışmamız kesinlikle Allah’ ın bana bir hediyesi.
Enerjiler hep ilgimi çeken, ilgilendiğim şeylerdi. Reiki 1 Eğitimi’ nden sonra kendimi nasıl hissettiğim ve hayatımın nasıl iyi anlamda değiştiğini, özgüvenimin yükseldiğini ve farkındalığımın arttığını vb. bir sürü güzel duyguyu bir arada yaşadım.

Uyumlamadan sonra hocamın beni tatlı tatlı silkelemesi başlangıcıymış güzelliklerin. Her konuda desteğinin, yanımda olması ve “Saçma mı acaba bu soru, sormasam mı?” dediğim şeyleri bile büyük özenle cevaplaması da cabası.

Ben ilk Reiki Eğitimi’ nden sonra kendimi seçilmiş ve özel biri gibi hissediyorum. Ellerimde hep bir şifa ile dolaşıyorum gibi geliyor. İhtiyacım olduğunda “Hadi Reikiciğim, sıra sende” demem yetiyor.

Ümit Öztürk, Nefes Koçu

Temel EFT ve EFT Master eğitimlerini tamamladık. Eğitim o kadar güzel geçti ki Rana Hoca tüm bilgileri ve uygulamaları hem eğlenerek hem bol bol örnek vererek resmen hafızama kazıdı.

Bundan sonra hep desteğini hissedeceğim Rana Hocama tüm emekleri için çok teşekkür ederim. İyi ki bu yolda sizinle yürümüşüm.

Burcu Ekren, Moda Tasarımcısı

Bazı şeylere verdiğimiz “Yoook artık!” tepkisi aslında tam da benim Rana ile tanışmamıza verilecek bir tepki.
Rüyamda görüp ertesi gün karşıma çıkmasıyla başlayan ve o günden sonra benimle hiç usanmadan yaptığı, hem yoga hem de EFT, Reiki gibi farklı çalışmalarla kendime gelmemi sağladığı yolculuğu kelimelere dökmek imkânsız.

Şu bir gerçek ki yaşayıp deneyimledikçe daha fazlasını istiyor insan. En son aldığım Reiki II Eğitimi bunun en tatlı örneğidir… Herkese tavsiye ederim. Yaşayın hayatınıza pozitif etkisini göreceksiniz…

Rana’nın güzel sevgi dolu kalbi uyguladığı tekniklerle de birleşince gerçekten farklı bir durum ortaya çıkıyor. İyi ki tanımışım ki bana bazı şeyleri fark etmem için yol göstermiş. Daha nice insana sihirli değneğini süreceğine eminim.

Başarılarının artarak devam edeceğini biliyorum, tüm sevgimle yanındayım güzel ruhum.

Ayşe Neslihan Kutlu, Astrolog

İşte bu dediğim bir tesadüf ile Rana hoca ile tanıştım. Aynı hızla eğitimlere başladık. Kendisi eğitimler süresince hem dost, hem öğretmen, hem yol gösteren. Hem de sürekli detaylı bilgilere bizleri şoktan şoka sokan, ayrı dünyalara götüren, işine aşık bir eğitmen.

İstediğim her zaman her türlü sorumda bana yardımcı olan, önerilerde bulunan, farklı bakış açılarına vesile olan çok kıymetli bir insan.
Evet, verdiği eğitimler kusursuz ve detaylı, ama öncesinde samimiyeti ve insanlığı benim için kendisiyle tekrar tekrar çalışmak istediğim çok önemli değerler. Bir daha dünyaya gelirsem bir daha Rana hoca ile karşılaşmayı seçiyorum.

Sevgiler…

Sinem Aküzüm Özkorkut, Yönetici

1 yıl evvel tanımış olduğum muhteşem insan. Güzel kalbinle kalbime dokundun. Ve uzuuunn yıllardır mücadelesini verdiğim migren tedavisini ilaçlarla bile durduramazken, her gün geçirdiğim migren ataklarımı o sihirli ellerinle benden aldın gittin. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayende, ağrısız günlerin ne demek olduğunu yaşattın bana. Çok teşekkür ederim. Sen bana şifa oldun. Senin de dert görmeyeceğin günlerin olsun. İYİ Kİ TANIDIM SENİ. İYİ Kİ HAYATIMIN BİR PARÇASI OLDUN.

Dilek İlbiz, Dış Ticaret Uzmanı

Daha önce denediğim ve keyif almadığım yoga, Rana hocamla benim için bir terapi adeta. Eşim le beraber katılmaya çalışıyoruz derslere. O da, ben de derslerden sonra kendimizi çok daha iyi hissediyoruz. Ben artık bütün arkadaşlarıma kendine bir iyilik yap yoga yap diyorum!

Sevgiler,

Feyza Bilgiç Sarı, Ev Hanımı

Balat’ta bir meditasyon seansında tanıştım Rana hoca ile. O gün tercüme yaparkenki içtenliği ve samimiyeti çok hoşuma gitti. Birkaç yıl takip ettikten sonra Reiki eğitimi verdiğini görünce hemen gittim yanına. Aynı samimiyetle harika bir Reiki 1 eğitimi verdi ve o günden beri ellerime bıraktığı sihri severek kullanıyorum. İyi ki tanıdım dediğim insanlardan.

Duygu Kılıç, Çocuk Gelişimi Uzmanı

Rana ile Erenköy Çevre Kolejinde düzenlenen çocuk yaz okulu programının Anaokulu bölümünde tanıştık ve 2 yıl boyunca beraber çalıştık. Ben sınıf öğretmeniydim o da çocuklara yoga derslerini veriyordu. Sınıf çok kalabalık olsa da onlara yoga yaptırıyordu ve onlarla etkili iletişim kurmanın yollarını bulup her bir öğrenciyle birebir ilgi halinde olmayı, o etkili enerji halini sağlam tutmayı bir şekilde başarıyordu. Biz de çok iyi dostluk kurduk. Ondan gördüğüm, öğrendiğim etkinlikleri ben de derslerimde kullanıyorum. Her daim kendine bir şeyler katma yolunda ilerleyen, çabada olan, enerjisi insana iyi gelen, şifa veren, çok güzel bir öğretmen ve danışman.

Aslı Denizmen, Bankacı

Yoğun stres nedeniyle bedenim zarar görmüştü ve uzun süredir yoga yapmak istiyordum. Yoga merkezleri araştırmaya başladım. Kız kardeşim ile sohbet ederken kendisi MACFit Maltepe Ofis Park’ta Rana Hoca ile yoga yaptıklarını ve Rana hocanın sevecen, enerjisi yüksek, tecrübeli bir yoga eğitmeni olduğunu ve onunla irtibata geçebileceğimi söyledi.

Bu tesadüfler sonucunda 5 ay önce tanışmış oldum Rana Hoca ile. Yoga ile tanışınca bedenimin ne kadar esnek olduğunu, aslında bedensel stresin zihnimizde yarattığımız engeller olduğunu keşfettim. Yoga benim için şifa oluyor. Günden güne bedenimde, zihnimde gerçekleşen mucizeye pozitifliğiyle, dostluğuyla, sabrıyla destek olan Rana Hocaya ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendisi ile yolunuzun bir matta kesişmesini dilerim.

Sevgiyle kalın Rana Hoca

Funda Alaslan Ketenci, Öğretmen

Rana Hoca’dan aldığım Temel EFT eğitimi ile bambaşka bir dünyaya yolculuğum başladı. Derste ki enerjisi, anlatımının yalın, örneklerle dolu ve akılcı olması tüm gün süren dersin inanılmaz keyifli geçmesini sağladı. Henüz eğitimi alalı 2 gün olmasına rağmen verdiği örneklerden ve tecrübelerinden yola çıkarak kendime uyguladığım seanslar sayesinde dönüşümümün başladığını hissediyorum. Tüm emekleriniz için teşekkür ederim.

Eda K., Yaşam Koçu

EFT Uzmanlık eğitimini bitirdikten sonra, ertesi  gün, yani cuma günü iki koçluk seansım vardı. İlk danışan görüşmeye geldiğinde çok stresli olduğunu ve o gün kendini iyi hissetmediğini söyledi.. Ben de O’na biraz  EFT’ den bahsettim ve isterse görüşmemizden önce stresini gidermek için onunla EFT çalışabileceğimi söyledim.. O da kabul etti ve çalıştık. Danışanım olan Hanım dedi ki ” şu an acayip rahatladım geldiğim halimle hiç alakam yok. Kendimi sanki bir masaj dan çıkmış gibi gevşemiş ve çok rahat hissediyorum. Acayip bir şey” dedi. Sonra gülümsemeye başladı. Çıkarken de bana EFT hakkında sorular sordu falan .. “ben kendime yapabilir miyim?” v.s diye. Ben de biraz anlattım. Ondan sonraki danışanımla da, yine EFT çalıştım izni üzere ve o da benzer şeyleri söyledi. Kendisini bir masajdan dan çıkmış gibi gevşemiş, rahat ve iyi hissettiğini söyledi.
Uygulama yaparken o kadar rahattım ki. Kendime de çok şaşırdım Sanki arkada bir yerden bana anlatıyormuşsunuz gibi. O kadar hakimdim ki o an duruma, sanki söylediğiniz her şey kulağıma geliyordu. Kendime çok şaşırdım o an ve dedim ki “waaoouuvv. Hoca bana nasıl öğretmiş böyle”. Söylediğim gibi acayip  bir rahatlık vardı.
Eğitimde yaptığınız birçok şeyi o an bir kez daha iyi anladım diyebilirim. O an içten içe aynı cümleleri tekrarlarken buldum kendimi.. “Rana hoca bana nasıl öğretmiş, demek ki bu sebepten böyle yapmışmiş” falan diyerek.. Kendime her sabah, bazen yatmadan önce, gün içinde EFT yapıyorum… Size çok teşekkür ederim  hocam. EFT’ nin bu şekilde hayatıma girmesini sağladığınız için. Bu ve birçok sebepten sebepten size söylemek istediğim birkaç birkaç cümle var..
Eğitim sürecindeki özverinizden dolayı size çok çok teşekkür ederim. Bütün eğitim boyunca benim gerçekten öğrenmemi hedeflediniz. Bunu çok önemseyerek emek verdiniz. Ona göre eğitim programımı yaptınız. Zamandan kısmadınız ve daha bir sürü şey. Bütün bunlar için çok teşekkür ederim..
Online birçok eğitim takip etmiş birisi olarak, gerçekten öğretme odaklı eğitim vermeniz çok değerli ve çok kıymetli. Bu sebeple de sizi ayrıca yürekten tebrik ediyorum.. Ben kendinize düşeni en güzel şekilde yapmaya çalıştığınızı gördüm. Gerisinin çok da bir önemi yok sanırım ..diye düşünüyorum..
Sizden çok şey öğrendim. Hayatıma yeni bir pencere açtınız diyebilirim. Yeni bir bakış açısı getirdiniz. Hayatımdaki birçok şeyi farklı bir yerden, yeni bir pencereden görebilmemi sağladınız. Eğitim sürecinde yapmış olduğumuz demolarla içimde gülümseyen neşeli bir çocuk bıraktık birlikte. Bu hakikaten çok kıymetli ve paha biçilemez. Bir insana çocukluğunu hediye etmek ne kadar güzel bir şey ..Ben bu yaptığımızı öyle görüyorum. İçimde o yere baktığım her an gülümsemek paha biçilemez.. Bunun dışında daha önce de ifade ettiğim gibi çocuğumla olan ilişkimde yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladınız .Bu da benim için çoook çoookk değerli. Yaptığımız seanslar bir çocuğun dünyasını görmek beni çocuğuma ve bütün çocuklara karşı daha empatik bir yetişkin yaptı. Bunun dışında, insanlarla iletişimim noktasında da birçok katkıları olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Artık bu insan sinirli bir insan demek yerine, kişiyi sadece o anki duygu durumu ile değerlendirip bu insanın bu versiyonun enerjinin bedenin enerjiye ihtiyacı var, enerji bedeni şu an şu durumda diye bakabilmeye öğrendim ve bu bakışın da insanı birçok şeyden özgürleştirdiğini gördüm… Bunlar ve birçok şey EFT uzmanlığına ek olarak bu eğitimden edindiklerim…
Her şey için çok teşekkür ederim hocam, hayatımdan geçtiğiniz için, verdikleriniz, öğrettikleriniz, emeğiniz için çok çok teşekkürler.. Daha farklı eğitimlerde, öğrenimlerde tekrardan bir araya gelip, güzellikleri paylaşmak dileğimle…sevgilerimle.

Dilara Bölükbaş, Eczacı

Rana Hocam 🙂 Henüz tanışmamışken sadece bir fotoğrafına bakarak verdim kararımı 🙂 Hani “çoğu” size yardımcı olmak istediğini söyleyen insanın ağzından çıkan başkadır, size hissettirdiği başka. Ağzı başka söyler vücut dili başka, yanında huzursuz olursunuz, o an orda olmak tedirgin eder sizi, biliyorsunuz o hissi. İşte Rana Hocam ruhunun güzelliğini, doğallığını, o sıcacık içtenliğini ilk karşılaştığınız anda size öyle bir geçiriyor ki, o an işte budur diyorsunuz, gerçek bir insan! EFT eğitimine gelince muhteşem bir deneyim, nasıl hafifliyorsunuz yüklerinizden arınıyorsunuz anlatamam 🙂 Kendinizi tanımanıza ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardımcı oluyor. Herkesin hayatında kullanması gereken bir “hazine”. Rana Hocam hem eğitimde çok özverili, hem de çok disiplinli. Öğretene kadar bırakmıyor 🙂 İyi ki bu harika insanla yollarım kesişti. Şimdi sırada Reiki var, benden kurtuluş yok Rana Hocam 🙂 Sizi çook seviyorum, çok kıymetlisiniz :)))

Buket Öztoprak, Yönetici Asistanı

Yürüyüş haricinde hayatında hiç aktiviteye yer açmamış bir kişi olarak, hem kalp ritmimi yükseltmeden yapabileceğim, hem de ruh-beden-zihin performansımı artırmamı sağlayacak yoga üzerine arayışa başladığım günlerde Rana Hanım’la yollarımız kesişti.
Yoga deneyimimi ayrıca uzun uzun anlatmak isterim; çünkü öncelikle yogaya başladığımız günlerde Rana Hocamın yogaya ek olarak önerdiği nefes terapisinin bende yarattığı etkilerinden bahsetmek istiyorum.
Nefes terapisiyle ilgili hiç bir fikrim ve deneyimim yoktu; ilk seansımızdan itibaren yaşadığım iç huzurunu kelimelerle anlatamam. Seans sonunda günlük stresim ve yorgunluğumdan eser yoktu. İlerleyen çalışmalardan sonra ne kadar yanlış nefes aldığımı, bu konuda hiç farkındalığımın olmadığını ve zaman zaman nefesimi tuttuğumu fark ettim. Nefes sayesinde, gün içinde iş, koşuşturma vs. nedeniyle gerginleşen bedenimi gevşetebilmeyi öğrendim. Zihinsel olarak, düşüncelerin peşine düşmezsem aslında nasıl akıp geçtiklerini fark ettim. Kendini her alanda feda etmeye alışmış bir insan olarak, bende bozulmuş olan ve aslında hayatımızdaki en önemli dengelerden biri, alma-verme dengesinin ne kadar önemli olduğunu ve bunu aslında her an nefesle kendi içimde yaşadığımı ancak hiç farkında olmadığımı gördüm.. Zaten çalışmaların size kazandırdığı en değerli hediye içinize dönüş ve ruhsal uyanış. Zaman içinde çalışmalar ilerledikçe kendinizle ilgili hiç fark etmediğiniz şeyleri fark ediyorsunuz. İşte bu da ruhsal dönüşümün başladığı nokta..
Kısacası, nefes terapisi, kendinizi iyi hissedebilmeniz için, ek hiç bir şeye, hiç bir materyal veya ekipmana ihtiyacınız olmadan, kendi kendinize yapabileceğiniz en kolay terapi yöntemi. Nefesim her an benimleyken, bugüne kadar, bu bilinçle nefesimi yaşamadığım için çok şey kaçırmışım. İyi ki de kaçırmışım, bu sayede Rana Hoca hayatıma girdi. Bana her konuda yarattığı farkındalıklarla kendime her gün yeni bir pencere açıyorum.
Rana Hanım’ın yogada olduğu kadar nefes ve diğer uzmanlık alanlarındaki hakimiyetini, işine ve insana verdiği değeri, iletişim tarzını, nezaketini ve tüm bu şapkalarını nasıl zarafetle taşıdığını gördükçe kendisine olan saygım ve sevgim her geçen gün katlanarak artıyor.
Seninle daha neler yapmak mümkün Rana Hocam? Heyecanı şimdiden içimde.. Sayende kalbim rehberim oldu..

N. Elif A., Bilgisayar Mühendisi

Rana hocayla özel yoga dersi arayışındayken yollarımız kesişti. Stüdyoya gidip gelirken  verdiği diğer eğitimlere de göz atmaya başladım. Nedenini bilmiyorum ama EFT eğitimini denemek istedim. Kişisel gelişim sektörüne ve bu pazara ait ürünlere olan ön yargılarım sebebiyle çekinerek başladım önce. Rana hocanın verdiği eğitimlerin pazarlamasını yapmaması, kişiyi ikna etmeye çalışmaması beni olumlu yönde etkilemişti. Kafamda bambaşka bir eğitim süreci hayal etmişken çok değişik bir süreç yaşadım. Rana hoca tüm sorularımı sabırla yanıtladı. İlk ders oldukça ilginç anlık uygulamalarla geçti. Akabinde hem Yoga hem EFT derslerime 1 aylık bir ara vermek durumunda kaldım. 1 aylık süre zarfında sırf denemek için bir sürü kez EFT çalışması yaptım. Önce şüpheli zihnim sebebiyle inanmak istemedim işe yaradığına fakat yaptıkça her şey daha iyi olmaya başladı. Yıllardır beklediğim iş teklifini aldım. Günlük hayattaki irili ufaklı problemlerimde çok yardımcı oldu. Kısacası hayatım kolaylaştı. EFT kendimi tanıma, geliştirme, mutlu olma yolculuğumda bana eşlik edecek çok maharetli bir araç oldu. İyi ki almışım bu eğitimi, çok teşekkürler hocam.

Ö.E., Avukat

Başta Nefes ve Meditasyon Kursuna başlarken Eğitimin sadece “bilgi” seviyesinde kalıp kalmayacağı, hayatıma ne şekilde entegre edeceğim gibi konularda tereddütlerim vardı. Ancak bir kez daha bilginin aktarılması ve eğitimin kurgulanmasındaki pratikliği ve içtenliği yaşadım. Nefes teknikleri ve Meditasyonu eğitimine kimseye bağımlı olmadan hayatımda kolayca yer açabildim, uygulayıcı olabildim. Eğitimin en güzel taraflarından birisi en gerekli anlarda uygulamalarımı hayatıma entegre edebilmiş olduğumu görebilmemdi. Örneğin sıkıntılı bir toplantı sırasında kendimi nefes yaparken buldum😄 kendimi sakinleştirerek, kimseye fark ettirmeden nefes çalışabilmek hem çok rahatlatıcı hem de çok eğlenceli. Eğitim, içeriğindeki teknikleri kavradıktan sonra derinleşmeye başladı ve hayatıma getirdikleri, yaşadığım açılımlar ise muazzam oldu. Rana Hocamla yaptığım çalışmaları nefes ve meditasyonla taçlandırmak, çalışmalarımı başka bir seviyeye taşıdı. Sadece kendim değil çevremde de gözle görülür etkiler yaşadım. En önemli getirilerinden bir diğeri ise kendi ayaklarının üzerinde öz disiplin sağlayarak, kimseye bağımlı olmadan tekniklere devam edebilmek oldu. Sen kendini iyi hissedip, tamam diyene kadar her zamanki gibi Rana Hocam desteğini hep hissettiriyor. ❤️ Yine bir çalışmayı, yine çok şey öğrenerek ve tecrübe ederek harika deneyimlerle tecrübe ettim. Kendi özüme doğru yolculuğumda yanıma kattıklarımla yola devam, teşekkürler Rana Hocammm❤️

Kemal Sabancı, İnşaat Mühendisi

Rana hocam, fiziken olmasa da, mental ve duygusal olarak “yıkımımın” artık tamamlandığı bir dönemde hareket olsun diye yazıldığım spor salonunun ilk gününde dersinize katıldığımda tanıdım sizi. İlk derse  “fiziken daha esnek bir vücuda sahip olmak amacıyla” girmiştim fakat çıktığımda mental ve duygusal olarak daha iyi, daha hafif hissediyordum. Katıldığım her dersin çıkışında yükümün hafiflediğini hissettim, yoga bana iyi geliyordu.
Çoğu konuda üşengeç olan ve ilgimi çekmeyen şeyler için sürekli bahaneler üreten ben, yoga dersinizi aksatmamak adına bir gün İzmir’e yaptığım iş gezisine, (dönüşte dersiniz olduğu için) iki gün öncesinde hazırladığım spor çantamla gittim. Dönüşte de çantamı şirket aracında unutmayayım mı. Kaldım ortada çantasız kıyafetsiz.(bknz bu nokta bahane üretmeye de çok müsait :p)
O gün o derse parmak arası terlikle geldim :) ama geldim işte :)
Yollarımızın kesiştiği bu dönemde yoga derslerinizde verdiklerinizden alabildiklerim farkındalığımı arttırdı, ben fiziken bir beklenti içindeyken, beni hem fiziksel hem de mental olarak güçlendirdi. Birkaç kez ders sonrası bahsetmiştim size, doğası gereği stresli olan işimi yaparken gün içinde maruz kaldığım o gereksiz ve bitmek bilmez tartışmalara artık kapılmamaya, enerjimi gereksiz yerlere harcamamaya başladım mesela. Ben istemezsem geçemiyorlardı insanlar o kalkanı ve yıpratamıyorlardı beni.
Özetle ders bitimlerinde hissettirdiğiniz “yağmur sonrası toprak kokusu” için size teşekkür ederim. Siz sizde olanı bizlerle paylaştınız.
Bunları sizinle paylaşmak istedim,
Hoşça kalın

Ö.E., Avukat

Sevgili Rana Hocam,
Bu eğitimle ilgili tek bir eleştirim var!😅
“Para Kursu” bence adıyla tam karşılık bulamıyor😊 çünkü Para kursu PARA’dan çok daha fazlası! Bu eğitim çok çok daha geniş bir sistemi kapsıyor, tecrübe ettiriyor. Sadece parayı değil.
Bu kursa başlarken materyal alemle ilişkimi görmek, iş yaşantıma ve bundan sonraki hedeflerime katkıda bulunmak amacıyla başlamıştım.
Eğitime başladıktan çok kısa bir müddet sonra hayatımda değişiklikler, farklı açılımlar olmaya başladı. Hem para alanında hem de özel ve sosyal hayatımda…
Eğitim süresince aslında evrensel enerjiyi ve kendi enerjimi nasıl senkronize edeceğimi, kendi enerjimi nasıl yukarı çekeceğimi ve beni aşağı çeken, tıkanıklık yaratan konuları nasıl çözümleyebileceğimi gördüm.
Mesela parayla ilişkimin kötü oldugunu düşünürken nasıl bir bereket havuzunda olduğumu deneyimledim. Beni kitleyen, mutsuz kılan ikili ilişkilerin çözümünü gördüm. “Ben” sandığım ama bana uymadığını anladığım kalıpları, öğrenilmişlikleri şifalandırdım, dönüştürdüm.
Böyle bir eğitime aracı olduğun, yumuşacık anlatımın ve kattıkların için çok teşekkür ederim. Yenilerinde görüşmek üzere🌺❤️

E.Ç.A., Klinik Psikolog

Reiki II.seviye eğitimime başladığımda sohbet havasında ve neşeli bir enerjimiz vardı Rana Hocam ile. 4-5 saat içerisinde derinleşerek büyüdü. Bittiği zaman sanki yıllardır içinizde tuttuğunuz her şeyi bırakmış gibi sakinlik ve ferahlık hissediyorsunuz.
Rana Hocanın verdiği yönlendirme ve tavsiyeler ise paha biçilemez. Yoluma rehber olduğunuz için çok teşekkür ederim!

Habibe Kiraz 

Reiki I.seviye eğitimimde, Rana Hanımla çok güzel ve samimi bir gün geçirdim. Öğretici ve (güler yüzlü) optimistik yaklaşımı dersin daha verimli ve akıcı geçmesini sağladı. İnisiye olmamı sağladığı için çok mutlu oldum. Sayesinde artık kendimi şifalandırabileceğimi ve başkalarına da faydalı olabileceğimi anladım.

2.seviyeye de gelmek istiyorum. Enerji çalışmalarına ilgi duyan herkesin gelmesini öneriyorum.

Not: Başka yerlerde online çalışma yapılırken bire bir çalışma yapmak daha iyi. Özellikle iyi bir öğreticiden alırsanız. Teşekkürler Rana Hanım, emeğinize ve yüreğinize sağlık.

İletişimde Olalım

Siz de hakkımda yorumlarınızı yazmak ve bu bölümde görüntülenmesini isterseniz aşağıdaki yorumunuzu bırakın bölümüne yazıp gönderebilirsiniz.

İletişimde Olalım

Siz de hakkımda yorumlarınızı yazmak ve bu bölümde görüntülenmesini isterseniz aşağıdaki yorumunuzu bırakın bölümüne yazıp gönderebilirsiniz.

‘Her zaman bir şeyleri sizden daha iyi yapanlar olacaktır; bu güzel bir şey! Rekabeti ilham olarak görün; haset duymadan.’

Kathryn Budig